Nowoczesne pomieszczenia

Nowoczesne pomieszczenia – biura, punkty usługowe, sklepy etc. – charakteryzują się zwykle chłodną prostotą i elegancją oraz skromnymi, futurystycznymi elementami dekoracyjnymi. Ten styl ma wielu zwolenników, jednak większość ludzi w zaciszu swojego domu preferuje bardziej tradycyjne aranżacje. Niezwykle ciekawym i szybko zyskującym popularność pomysłem jest aranżacja w stylu śródziemnomorskim, pozwalającym połączyć tradycję z elegancją i świeżością. Istnieje kilka wariantów kolorystycznych tego stylu.

Pierwszy z nich – można go określić jako „prowansalski” – opiera się o połączenie fioletu z zielenią. Doskonale sprawdzą się tu dowolne ozdoby z motywem kwiatostanu lawendy na kremowym lub jasnobeżowym tle (szczególnie wykonane techniką decoupage), jasnofioletowe poduszeczki oraz obrazki z śródziemnomorskimi widokami. Tak zaaranżowane wnętrze zawiera w sobie dużo ciepła i elegancji oraz ma wyraźnie tradycyjny charakter. Druga możliwość to połączenie jasnego błękitu z kolorem kremowym. Tu z kolei świetnie sprawdzą się jasne wiklinowe koszyczki, niebieskie poduszki z białym wzorem – najlepiej groszkami – oraz proste, dobrze dopasowane meble.

W takim pomieszczeniu czujemy się juz nieco bardziej nowocześnie, ale nadal ciepło i bardzo przytulnie. Trzecią odmianę możnaby określić jako „miejską”. Tu wystrój opieramy o różne odcienie beżu, brązu i kremowego oraz wstawiamy stare bądź stylizowane meble. W roli dodatków idealne będą ozdoby z motywami zabytkowych budynków Rzymu bądź Paryża, ozdobnymi napisami po włosku bądź francusku czy innymi stylizacjami przywodzącymi na myśl południowe miasta. Takie wnętrze jest intrygujące, a jednocześnie pozwala się odprężyć i dobrze poczuć.