Kolor ścian pomieszczenia to ważny aspekt wykończenia wnętrz

Kolor ścian pomieszczenia to ważny aspekt wykończenia wnętrz Warszawa. Kolorystyka pokoju ma bowiem nie tylko znaczenie estetyczne i optyczne, związane z efektem „poszerzenia” lub „ocieplenia” pomieszczenia, ale również wpływa na nastrój osób, które w nim przebywają. Każdy kolor posiada określony wpływ na ludzki umysł, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór farb i tapet do każdego pomieszczenia. Kolor czerwony, jak powszechnie wiadomo, jest kojarzony z energią i pobudzeniem.

Czerwona ściana mówi o temperamencie mieszkańca oraz nastraja go bojowo. Podobne działanie ma żółć, która jest jednak mniej agresywna i bardziej optymistyczna. W pokojach gościnnych dużą popularnością cieszą się również pośrednie kolory, np. ciepłe odmiany pomarańczy czy beżu, które ocieplają wnętrze i dodają mu przytulnej elegancji. Kolor niebieski odstresowuje i uspokaja. Podobne działanie posiada zieleń, która dodatkowo wspomaga kreatywność, a poprzez skojarzenie z przyrodą pozwala się odprężyć (choć wszystko zależy od odcienia).

Z tego względu te dwa kolory często spotykamy w sypialniach oraz pokojach dla dzieci. Kolor fioletowy świadczy o elegancji i pewnym oderwaniu od spraw ziemskich, choć również pobudza pomysłowość. Fiolet zdecydowanie lepiej sprawdza się we wnętrzach stylizowanych na klasyczne niż przy nowoczesnym wykończeniu. Nowoczesne wnętrza dobrze przyjmują z kolei biel i szarość. Te dwa kolory zawsze symbolizują elegancką prostotę, a dodatkowo posiadają tę zaletę, że dobrze się łączą praktycznie z każdą inną barwą. Biel i szarość same w sobie działają uspokajająco, a ich rozsądne użycie kojarzy się z porządkiem oraz dobrym ułożeniem.